Szlaki turystyczne po Sarbinowie

Jest w Polsce wiele miejsc, do których udanie się z pewnością pomoże nam się zrelaksować, nabrać dystansu do świata i odciąć od problemów. W trudnych chwilach warto rozważyć możliwość skorzystania z ofert, jakie proponują rodzime, nadmorskie kurorty. Magiczna atmosfera panująca w Sarbinowie, czyli niewielkiej wsi położonej w województwie zachodniopomorskim sprawia, że cieszy się ona niesłabnącą popularnością  wśród przybywających tu urlopowiczów. Niezapomniane wspomnienia, które stąd zabrali sprawiają, iż pragną tu oni wrócić ponownie. Zatrzymać się można w jednym z wielu ośrodków wypoczynkowych, hoteli, czy też dla osób żądnych większych wrażeń, nawet rozbić namiot.

Sarbinowo dostosowane jest zarówno dla osób chcących leniwie poleżeć na plaży, by nabrać złocistego odcienia, jak i dla tych, którzy mimo urlopu pragną wykorzystać każdą minutę i spędzić ten czas aktywnie. Do dyspozycji jest chociażby wiele szlaków, czy to pozwalających wybrać się na długi, romantyczny spacer, czy też takich, na których można poszusować na rowerach i  przeżyć niezapomnianą przygodę. Trasą, która jest z pewnością jedną z najczęściej wybieranych jest Duża Pętla Wiatrakowa, która prowadzi od Sarbinowa poprzez miejscowości takie jak: Chłopy, Mielenko, Mielno, Unieście, a na Łazach kończąc. Całość tego odcinka szacowana jest na 39 kilometrów i prowadzi przez wspaniałe otoczenie przyrody. Za nie mniej popularną trasę uważa się Międzynarodowy Szlak Morski R-10 >> www. On z kolei nie rozpoczyna się w Sarbinowie, a jedynie przez niego prowadzi. Miejscowością początkującą ów szlak jest Pleśna. Dalej przebiega on przez Gąski Latarnie, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy, Osieki, Iwięcino, Bukowo Morskie, Dąbki, Żukowo Morskie, Darłowo, a na Darłówku kończąc. Długość tego odcinka mierzy aż nieco ponad 91 kilometrów. Dla potrzebujących wygodnego noclegu na szlaku dajemy wskazówkę pod odnośnikiem bazy Meteor  Sarbinowo >> noclegi.

Warto wspomnieć także o podobnej długości szlaku, mianowicie Szlaku Nadmorskim E9. Prowadzi on przez Kołobrzeg, Pleśne, Gąski Latarnie, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy, Dąbki, Bobolin, Darłowo, by zakończyć swój bieg w Jarosławcu. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, a każda minuta spędzona w tym miejscu sprawi, iż zapragniemy jeszcze więcej!

 

One thought on “Szlaki turystyczne po Sarbinowie

  1. Byłem tam w zeszłym roku, zabrałem rower i zwiedziłem chyba wszystkie dostępne szlaki. Muszę przyznać, że każdy jest bardzo profesjonalnie przygotowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *