Połącz przyjemne wakacje z Międzybrodziem Żywieckim

Trudno będzie znaleźć turystę, który nie chciałby połączyć wakacji nad jeziorem z wypoczynkiem w górach i to w tym samym czasie. Co prawda są miejsca na świecie, które takie ewenementy zapewniają, ale w Polsce ich praktycznie brakuje – możemy się o nie pokusić głównie w rejonie południowej lub zachodnio-południowej Polski, a jednym z nich jest Międzybrodzie Żywieckie. To niewielka miejscowość na Śląsku, gdzie prócz Beskidu Małego turyści mają do dyspozycji całkiem spore Jezioro Międzybrodzkie.

Do wyboru, do koloru

Spędzając tam wakacje można więc liczyć na zróżnicowane, ciekawe i przede wszystkim dostosowane do naszych oczekiwań rodzaje atrakcji. Możemy bez problemu przez kilka pierwszych dni chodzić po górach, korzystając z uroku Beskidu Małego i spokojnych, niewymagających tras pieszych. Z kolei kilka następnych dni możemy przeznaczyć na regenerację i odpoczynek nad jeziorem, opalanie się, kąpiele wodne lub wypożyczenie łódek albo kajaków. Także noclegi w Międzybrodziu Żywieckim –>{meteor-turystyka.pl/noclegi,miedzybrodzie-zywieckie,0.html} skłaniają do tego, aby przyjechać tu na dłużej. Stawki nie są wygórowane lecz dostosowane do możliwości finansowych większości Polaków. Możemy wynająć więc luksusowy apartament w jednym z tutejszych hoteli SPA lub skorzystać z gościnności mieszkańców i zdecydować się na rezerwację kwatery prywatnej. Jeśli przyjeżdżamy do Międzybrodzia większą grupą lub z dużą rodziną, dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie całych domków letniskowych, w których mieści się od czterech do nawet dziesięciu osób.

Atrakcje w okolicy

Leżące w górach Międzybrodzie Żywieckie –>{wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzybrodzie_%C5%BBywieckie} przyciąga w zdecydowanej większości turystów zainteresowanych właśnie górskimi widokami. Stąd też sama baza noclegowa wsi skupiona jest na takich osobach – większość pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych położona jest w bezpośredniej bliskości wzgórza Żar, na które wiedzie kolej linowo-terenowa. W okresie zimowym działa tu również wyciąg dla narciarzy, którzy mają do dyspozycji dwie różne trasy o podobnej długości i takiej samej trudności. Na szczycie Żaru znajdują się restauracja oraz deptak, skąd roztacza się piękny widok na cały Beskid Mały oraz na leżące w dole Międzybrodzie Żywieckie. W pobliżu znajdują się również szlaki piesze i rowerowe wiodące na inne szczyty – Kiczerę, Malecki, Jaworzynę oraz Cisową Grapę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *