Niechorze – plażowanie i sporty wodne

Co roku do Niechorza zjeżdżają się tłumnie wczasowicze spragnieni odpoczynku nad Bałtykiem i szaleństwa w wodzie. W tej luksusowej miejscowości dla użytkowników przeznaczono plaże, kompleksy basenowe i usługi związane z najmem urządzeń do uprawiania sportów wodnych. Jak można aktywnie spędzić wczasy w tym pięknym miasteczku?

Turyści mają możliwość korzystania z kilku strzeżonych kąpielisk, na których co około 100 m postawiono stanowiska dla ratowników. Na plaży można wynająć leżaki i parasole lub przyjść z własnymi rzeczami. Pod okiem ratownika od rana do wieczora chętni kąpią się w morzu, skaczą przez fale i bawią piłką plażową. Na miejscu są także wypożyczalnie sprzętu wodnego, w których zainteresowani mogą skorzystać ze skuterów wodnych, poszaleć na bananie ciągniętym za motorówką lub wziąć udział w rejsie stateczkiem wycieczkowym, z którego rozciąga się piękny widok na okolicę. Dzieci wczasowiczów chętnie skorzystają ze zjeżdżalni ustawionych na plażach lub zajmą się budową fantazyjnych konstrukcji z piasku.

Mimo opieki ratowników warto pamiętać o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą i nieustannym towarzyszeniu dzieciom, którym wystarczy minutka, aby zrobić coś głupiego i niebezpiecznego. Zwróćmy też uwagę, aby nie pozostawiać swojego dobytku bez opieki. Cenniejsze przedmioty należy zostawić w hotelu, aby nie kusiły złodziei.

Ci, którym znudzą się kąpiele w morzu, mają dostęp do licznych basenów, zarówno otwartych, zamkniętych, jak i całych kompleksów pływackich połączonych z atrakcjami wodnymi, usługami kosmetycznymi i infrastrukturą spa. Tu można popływać na torze, posiedzieć na leżaku sącząc chłodny napój i obserwując swoje pociechy, zrelaksować się w jacuzzi i wannie z hydromasażem, skorzystać z solarium oraz masażu. Dobrze rozbudowana infrastruktura sportowa zachęca przybyszów do spędzenia wolnego czasu nad wodą. Jeśli ktoś nie umie pływać to lekcje pod opieką instruktora pozwolą bardzo szybko zdobyć pożądaną umiejętność, która kiedyś może uratować życie nowicjuszowi.

W tym ośrodku nadmorskim wielu ludzi wykupuje dla rodziny luksusowe noclegi. Niechorze kusi turystów atrakcyjnymi strzeżonymi plażami, infrastrukturą usługową, kompleksami basenowymi i spa oraz sportami wodnymi i rejsami turystycznymi na niewielkich stateczkach.

One thought on “Niechorze – plażowanie i sporty wodne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *