Majówka w Mikołajkach

Mikołajki to piękne miasto, które co roku odwiedzane jest przez tłumy turystów. Liczne atrakcje turystyczne, baza noclegowa, wydarzenia kulturalne ale przede wszystkim piękna, zapierająca dech w piersiach przyroda sprawia, że co roku przyjeżdżają tłumy turystów. W mieście funkcjonuje wiele hoteli, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych, które z chęcią przyjmują gości i tworzą dla nich wymarzone miejsca do odpoczynku.

Mikołajki to miasto nazwane "Mazurskim Sercem". Istnieje tutaj wiele rezerwatów przyrody oraz Mazurski Park Krajobrazowy, który przyciąga do siebie miłośników przyrody. Jednym z miejsc najczęściej odwiedzanym w ogrodzie spacerowym, jest rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno, który liczy aż 1189 hektarów. To ogromny obszar, na którym żyje wiele zwierząt i roślin, jakie zachwycają w swojej wyjątkowości. Mikołajki mogą poszczycić się także pięknymi lasami – należą do kompleksu Puszczy Piskiej. W lesie, co roku można zebrać hojne plony natury pod postacią grzybów i jagód. Miejscem, które jest bardzo często odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców Mikołajek oraz sąsiednich miast i wiosek jest Park Dzikich Zwierząt, który zlokalizowany jest na terenie Kadzidłowa, a dokładniej w Puszczy Piskiej. Przy odrobinie szczęścia możemy dostrzec jelenie, wilki, sarny, bobry, żurawie oraz łosie w miejscu ich naturalnego pobytu.

Na terenie Mikołajek, przez cały rok odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne, które sprawiają, że miasto tętni życiem na co dzień. Zazwyczaj w okresie pomiędzy 30 kwietna a 5 maja organizowana jest przez jedną ze znanych stacji radiowych majówka "Morze, Góry i Mazury". Podczas audycji można wygrać ciekawe nagrody a także wziąć udział w bezpłatnych wycieczkach po całym terenie miasta w obecności wykwalifikowanego przewodnika. Co roku we wrześniu odbywa się Mazurski Festiwal "Rybkę na zdrowie”. Ma on na celu promowanie spożywania świeżych ryb z tego regionu. Podczas wydarzenia istnieje możliwość wykonania bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku cukrzycy i nadciśnienia tętniczego. Przeprowadzone są również badania mammograficzne oraz cytologiczne. Każda chętna osoba może również oddać krew w przewoźnym centrum krwiodawstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *