Kudowa Zdrój – Góry Stołowe

Kudowa-Zdrój należy do grona najpiękniejszych miejscowości położonych w Kotlinie Kłodzkiej. Jej historia oraz bogate tradycje uzdrowiskowe sprawiają, że jest to miejsce, które w naturalny sposób gromadzi wszystkich potrzebujących wyciszenia i poprawiających zdrowie warunków. Warto jednak pamiętać o tym, że Kudowa to nie tylko atrakcja przeznaczona dla osób, które wymagają opieki medycznej. Komplet noclegów, który przygotowali mieszkańcy i inwestorzy jest w stanie przyjąć gości zarówno latem, jak i zimą.

Szczeliniec Wielki

Kudowa-Zdrój oferuje odwiedzającym ją turystom bardzo ciekawą i rozbudowaną bazę noclegową, która jest w stanie zadowolić niemal każdego. Począwszy przez prywatne pokoje, ośrodki wypoczynkowe, wille aż po piękne hotele. To wszystko odnowione i zadbane czeka cały rok na kolejnych odwiedzających Kudowę. Z możliwości jakie daje tak szeroka baza noclegowa warto skorzystać choćby po to by móc wejść na jeden z najbardziej widowiskowych szczytów na Dolnym Śląsku. Szczeliniec Wielki może być nie tylko wyjątkowo łatwy do „zdobycia” ale także zapierający dech w piersiach dzięki swoim widokom, które spotkamy na szczycie.

Najwyższy szczyt Gór Stołowych, mierzący 919 m.n.p.m. jest bowiem naturalnym tarasem widokowym, który pozwala na oglądanie panoramy niemal całego pogórza. Wejście na górę, jak i zejście odbywa się po kamiennych schodach, których liczba znacząco przekracza 600. Jest to na tyle wygodna forma wspinaczki, że nie będzie stanowić przeszkody nawet dla mało zaawansowanych górołazów. Będąc już na samej górze można zapoznać się z wielością kształtów oraz form, jakimi usiany jest Szczeliniec. Można mówić nawet o szczególnej formie skalnego labiryntu, jaki tworzą bloki umiejscowione na szczycie. Warto także poszukać miejsc, w których można dostrzec śnieg, nawet w lipcu. To co przesądza o uroku Szczelinica Wielkiego to przede wszystkim jego naturalna predyspozycja do tego, by być tarasem widokowym. Warunki te zostały wykorzystane i obecnie ze szczytu masywu można podziwiać panoramę dzięki kilku sztucznie przygotowanym i zabezpieczonym tarasom, jak i wprost z naturalnego wierzchołka. Co ważne na spragnionych wędrowców czeka na szczycie ośrodek noclegowy, który oferuje gorące napoje oraz ciepłe posiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *