Koszyk atrakcji serowowanych przez Jantar

Jantar to niewielka lecz bardzo urokliwa wioska położona na Żuławach, nad samym wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Bez wątpienia jej największą i najsłynniejszą zaletą są coroczne Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Dobrze rozwinięta kwestia noclegowa i zaplecze gastronomiczne przyciągają tutaj każdego roku tysiące turystów. Sprzyjający mikroklimat, urokliwe krajobrazy i czyste, złociste plaże to niewątpliwe atuty tego miejsca.

Nie ulega wątpliwości, że oprócz niezliczonych bursztynów, które można znaleźć na plaży, zachód słońca nad Morzem Bałtyckim to jeden z najpiękniejszych widoków w Jantarze. Dodatkowym atutem tego miejsca są ładne, piaszczyste plaże, niespecjalnie zatłoczone nawet w szczycie sezonu letniego. Z kolei niewątpliwą zaletą, szczególnie dla najmłodszych plażowiczów, jest stosunkowo duża łatwość w znajdowaniu okruszków bursztynu. Dzieci z pewnością będą również zachwycone Parkiem Rozrywki z gigantycznymi figurami owadów i znacznie mniejszymi żywymi oryginałami, gdzie zabawa połączona jest z wykładami i bardzo ciekawymi warsztatami plastycznymi.

Na Farmie Jantar zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi urlopowicze znajdą zestaw niespodzianek obejmujący między innymi mini ZOO, ptaszarnię, przejażdżki konne, baseny, boiska, a nawet luksusowe SPA. Oprócz tego mieszczą się tu przystanki kolejki wąskotorowej, która kursuje nie tylko w sezonie, ale przez cały rok stanowi świetną zabawę. Miłośnicy sportów na świeżym powietrzu znajdą tutaj pole do gry w minigolfa obejmujące 10 dołków w typowo “minigolfowej” oprawie. To bez wątpienia miejsce piękne i magiczne. Warto spędzić tutaj trochę czasu podczas letnich wakacji, zwłaszcza z najmłodszymi pociechami.

Jantar ma noclegi niemal na każdą kieszeń, bez zbędnego drenażu portfela. Niemal każdy wczasowicz znajdzie tutaj coś dla siebie – piękne plaże, pachnące lasy, brak zgiełku wielkiego miasta i odpoczynek od wielkiej cywilizacji. Z pewnością warto się tutaj wybrać również po sezonie letnim, kiedy plaże nie są już tak zaludnione, a temperatury bardziej sprzyjające. Jest to świetna okazja dla miłośników fotografii, zwłaszcza bajecznie kolorowych wschodów i zachodów słońca, dziewiczych zakątków i opuszczonych leśnych polan. A to wszystko w zasięgu krótkiego spaceru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *