Kościerzyna dla rodziny

Kaszuby po raz kolejny pokazały, że jeszcze wszystkiego o nich nie wiemy, że ciągle potrafią bardzo pozytywnie zaskakiwać. Podczas gdy siedem największych miast kaszubskich stawało w pojedynku o tytuł stolicy Kaszub, nikt nie zakwestionuje tego, iż to właśnie Kościerzyna zyskała sobie miano serca ziemi kościerskiej.

Podróżując do Kościerzyny z rodziną, ze znajomymi albo nawet samemu, powinno odwiedzić się prześliczny rynek, by chociażby wypić tam małą kawkę i poobserwować. Rynek w niedługim czasie stał się miejscem ulubionych spacerów tamtejszych mieszkańców. Jest tam pięknie rozwinięta infrastruktura, w centrum nowoczesna fontanna, w której latem bawią się szczególnie urwisy. Rodzice mogą w tym czasie pójść do wielu kafejek, restauracji, które oferuje nam rynek. Znajdziemy w nich wiele wspaniałego jedzenia, przyrządzonego przez dobrych, miejscowych kucharzy. W samych kafejkach można wypić dobrą, aromatyczną kawę, której smak długo zostanie w ustach.

Jednak dla tych, którzy chcą spędzić w tym wspaniałym mieście choć jeden dzień dłużej, polecamy poszukanie dobrego noclegu. Baza noclegowa Kościerzyny jest wyjątkowo rozwinięta, każdy znajdzie coś dla siebie.

Kościerzyna to piękne miasto z bogatą historią, którą można znaleźć w tamtejszych muzeach, między innymi w Muzeum Ziemi Kościerskiej. Znajdziemy w nim wiele ciekawych zdjęć z życia mieszkańców oraz całego miasta. Innym rozwiązaniem dla poznania historii tego miasta oraz okolic, jest książka „Historia Kaszubów”, którą napisał Aleksander Majkowski – pisarz kaszubski, lekarz, działacz społeczno-polityczny, przywódca ruchu „Młodokaszubów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *