Kąpielisko, promenada i inne atrakcje Mielna

Mielno to duża wieś położona w województwie zachodniopomorskim, na terenie powiatu koszalińskiego. Wieś ta zlokalizowana jest na Wybrzeżu Słowińskim. Piękne widoki, świeże morskie powietrze sprawia, że co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów. Pomocna w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do odpoczynku jest baza noclegowa na stronie meteor-turystyka.pl. Turyści mają do wyboru hotele, domki letniskowe, pensjonaty oraz pola namiotowe.

Ogromną atrakcją na terenie Mielna jest kąpielisko, które zajmuje sto metrów linii przybrzeżnej. Sezon kąpielowy trwa tutaj od pierwszego lipca do trzydziestego pierwszego sierpnia. Wtedy też plaża i kąpielisko w Mielnie są strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników wodnych. kW czasie wakacji wieś ta staje się gwarna i kolorowa. Zjeżdża tutaj wielu turystów, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i zaczerpnąć trochę rozrywki w innym zakątku naszego kraju. Mielno to stolica gminy o tej samej nazwie, zlokalizowane jest ono dwanaście kilometrów od równie pięknego i słonecznego Koszalina. Wieś ta jest świetnie połączona komunikacją z innymi nadmorskimi miejscowościami i miastami, dlatego też turyści wracają tutaj.

Dużą rozpoznawalnością cieszy się pomnik jelenia zobacz na stronie wikimapia.org, który stoi od 2004 roku przed Urzędem Gminy. Jest on symbol tej miejscowości, turyści robią sobie z nim pamiątkowe fotografie. Ma on charakter humorystyczny. W centrum wsi znajduje się park wraz ze skwerem, na którym wybudowana została fontanna wraz z bramą wodną, która ochładza mieszkańców i turystów w upalne, wakacyjne dni. Jest to częste miejsce spacerów wielu osób, zarówno zakochanych młodych par jak i seniorów oraz rodziców z dziećmi. Zadbana okolica zachęca do aktywności fizycznej w postaci długich spacerów oraz wycieczek rowerowych. Przy ulicy Kościelnej nieopodal morza, umiejscowiony jest jeden z częściej fotografowanych i odwiedzanych zabytków, czyli średniowieczny ogródek strażacki, który jest dookoła posiada zabezpieczającą fosę. Miejscem, które warto odwiedzić jest również kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, który został wzniesiony w piętnastym wieku. Przestawia on niesamowity klimat, ponieważ jest on połączeniem różnych stylów. Leży od również na ulicy prowadzącej do plaży czyli ulicy Kościelnej. Miejsca te stanowią ciekawą odmianę w stosunku do korzystania z kąpieliska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *