Bieszczadzka perła turystyczna – Solina

W województwie podkarpackim, na terenie powiatu leskiego najczęściej polecaną i odwiedzaną miejscowością letniskową jest z pewnością Solina, położona nad Jeziorem Solińskim. Bieszczady charakteryzują się tym, że nie maja jezior ani innych naturalnych zbiorników wodnych. Wyjątkowe położenie Soliny czyni to miejsce idealnym dla rodzinnego wypoczynku nad wodą, które można połączyć z aktywnością turystyczną w pobliskich górach. To tutaj w okolicy, na rzecze San na granicy z Górami Sanocko-Turczańskimi utworzone zostały dwa sztuczne zbiorniki retencyjne: Jezioro Solińskie i Jezioro Myczkowskie.

Miejscowość jest alternatywą i z pewnością konkurencją do innych rejonów kraju, jako polecane miejsce, ze swoją bazą noclegową, która łączy w swoim krajobrazie góry i jeziora. Solina jest wioską, od której warto rozpocząć zwiedzanie południowych krańców Podkarpacia i Bieszczad. Może stanowić miejsce, od którego najprościej będzie można wyruszyć na szlaki w poznawaniu tych przepięknych, ciągle jeszcze nie odkrytych gór. Bieszczady położone w Karpatach Wschodnich, to ciągle najmniej zaludniony i uprzemysłowiony zakątek naszego kraju. Zbocza tych gór pokryte są borami świerkowo-bukowymi, a krajobrazy okolic ukazują piękno maleńkich wiosek, w których często odnajdziemy nie lada atrakcję – kopuły starych drewnianych cerkiewek, które tutaj odnajdziemy niemal w każdej większej miejscowości.

Nocleg soliński to zróżnicowana i bardzo ciekawa oferta dla szukających spokoju i piękna krajobrazu przybywających tutaj turystów. Osoby, które kochają góry mają tutaj możliwość wyruszenia na pobliskie i dalsze szlaki, a wczasowicze, którzy lubią wypoczynek nad wodą czy żeglowanie – Solina przygotowała w sezonie wiele rozrywek, by podczas urlopu lub wypoczynku nudzić się nie można było. Ciekawą alternatywą jest z pewnością możliwość zwiedzania elektrowni wodnej w Solinie, czy też korzystanie z bogatej oferty ośrodków, które oferują wypożyczenie sprzętu pływającego, czy rejs statkiem po największym sztucznym Jeziorze Solińskim.

Wybierając się na odpoczynek nad Solinę warto nie tylko spędzić czas w ośrodkach wczasowych tak licznie utworzonych, ale także zatrzymać się przy przystaniach z wypożyczalniami sprzętu pływającego, by podziwiać uroki jeziora i wybrać się w rejs. W wolnej chwili można także udać się np. do pobliskiego Polańczyka, miejscowości o charakterze letniskowo-uzdrowiskowym albo do Olchowca, miejscowości leżącej przy Zalewie Solińskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *