Bajkowa natura w Borach Tucholskich – Borsk

Bardzo częstym błędem przy wyborze miejsca na spędzenie urlopu lub krótkiego weekendowego wypadu jest kierowanie się zasadą, w myśl której tylko duże ośrodki są w stanie zapewnić odpowiedni poziom atrakcji. Tymczasem umiejętne wybranie miejsca do wypoczynku może nas zaprowadzić do punktów, w których liczba stałych mieszkańców ledwo przekracza 150 osób. Jedną z takich wartych odwiedzenia miejscowości jest Borsk. Znajdująca się na terenie Borów Tucholskich wieś, to niepozorna miejscowość, która bez zgłębienia się w jej uroki nie przyciąga masowo turystów. Choć jej popularność stale rośnie, to jest niewielka osada, która jednak posiada bardzo atrakcyjne warunki do wypoczynku.

Baza noclegowa Borska to nie tylko kwatery w prywatnych agroturystykach ale także ośrodki wypoczynkowe czy nawet apartamenty. Żeby przekonać się o bogactwie tej oferty wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową hasło "noclegi Borsk" i korzystać z możliwości wyboru idealnego miejsca na zakwaterowanie. Oczywistym jest, że nie tylko infrastruktura noclegowa (Borsk noclegi) jest atrakcją tej niewielskiej miejscowości.

Położenie Borska na jeziorem Wdzydze determinuje atrakcje, jakie możemy znaleźć w tym miejscu. Niewątpliwie fakt, że jezioro osiąga głębokość do 68 metrów sprawia, że jest to doskonałe miejsce do tego by uprawiać tutaj nurkowanie. Panujące w akwenie warunki są bowiem idealne zarówno dla początkujących, jak i nieco bardziej doświadczonych nurków. Chcąc trafić w okres najlepszej widoczności należy zanurzyć się w Wdzydze pomiędzy wiosną, a końcem lata. Pod wodą można podziwiać między innymi ścianki, pływające sprzęty czy głazy narzutowe.

Dla osób, które nie mają ochoty schodzić poniżej tafli jeziora również coś się znajdzie. Z racji przepływania przez nie, rzeki Wdy można tutaj spędzić naprawdę piękne chwile pokonując akwen kajakiem. Sama rzeka wije się leniwie, a jej ciemnobrunatna barwa sprawia, że jest to wyjątkowo malownicza podróż.
Jeżeli jednak w Borsku znajdą się osoby, które w żaden sposób nie chcą wchodzić do wody, to i dla nich znajdzie się sposób do spędzenia czasu nad jeziorem. Obok korzystania z plaży, można tu przede wszystkim wędkować. Jezioro posiada bowiem II klasę czystości i jest niezwykle bogate w różnorodne gatunki ryb. Można tu trafić na leszcze, płocie, okonie, sandacze, a nawet szczupaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *