Atrakcje w Kołobrzegu

Kołobrzeg jest jednym z największych ośrodków wczasowych nad polskim morzem. Przez wiele lat była to nadmorska twierdza, ale ostatnie 100 lat zmieniło oblicze tego miasta. Powstało tu uzdrowisko, do którego każdego roku przyjeżdżają tysiące turystów. Można się tu wybrać także jesienią lub wczesną wiosną. W okolicach znajdziemy zabytki i inne atrakcje. Na turystów czeka tu także bardzo rozwinięta baza noclegowa. Kołobrzeg oferuje swym gościom nocleg w wielu obiektach hotelowych oraz licznych domach wczasowych. Można tu też znaleźć mniejsze pensjonaty oraz liczne pokoje na wynajem. Po zwiedzaniu można też skorzystać z bogatej oferty bazy gastronomicznej.

W Kołobrzegu znajduje się wiele atrakcji turystycznych, ale jedną z największych jest bez wątpienia tutejsze molo. Obecna długość tej konstrukcji to ponad 220 metrów, a szerokość to około 9 metrów. Na końcu znajduje się przystań dla statków wycieczkowych, a po drodze można odpocząć na jednej z wielu ławek. Pierwsze molo w mieście powstało już w 1881 roku i miało około 100 metrów długości. Zostało ono jednak zniszczone w czasie II wojny światowej, a obecne oddano do użytku na początku lat 70. ubiegłego wieku.

W mieście turyści odwiedzają często falochrony oraz latarnię morską, która powstała tuż po II wojnie światowej. Jej wysokość przekracza 36 metrów, a światło widoczne jest nawet z 30 kilometrów. Można na nią wejść i podziwiać widok na prawie całe miasto. Pierwsza latarnia morska znalazła się na terenach Kołobrzegu już w XVIII wieku, gdy w mieście istniał cały fort będący jedną z największych twierdz w okolicy. Przy latarni w Kołobrzegu znajduje się wejście do portu, gdzie znajdziemy wiele interesujących statków.

Jednym z nich jest wycofany ze służby okręt straży granicznej ORP Fala. Obecnie jest on własnością Muzeum Oręża Polskiego i można go zwiedzać bez problemu w trakcie sezonu turystycznego. Po pokładzie oprowadza nas przewodnik, który zna każdy kąt tego okrętu. W Kołobrzegu można też zwiedzać pokład ORP Władysławowo. Jest to kuter rakietowy, który służył w latach 1975-2006. Od 2010 znajduje się w tutejszym porcie, gdzie udostępniono go zwiedzającym. Port w Kołobrzegu daje nam też wiele innych możliwości spędzenia wolnego czasu. Możemy się załapać na rejs statkiem wycieczkowym albo wybrać na połów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *